Volejbal: Darilo sa najmä mládeži

1577

VŠK Púchov:

Muži, I. liga:

4.kolo: VŠK Púchov – AVK Magnezit Revúca 0:3 (-20,-20,-17) a 0:3 (-20,-25,-22). Zostava VŠK v prvom zápase: Hladek, Žiačik, Cíbik,  Šomko, Kysela, Šaling, striedal Štefko.

Zostava VŠK v druhom zápase: Žiačik, Dlholucký, Šomko, Šaling, Kysela, Hladek, striedal Luhový.

5.kolo: VK Nové Mesto nad Váhom B – VŠK Púchov 3:2 (-21,-19,21,23,11) a 3:0 (19,22,21)

Zostava VŠK v prvom zápase: Valach, Žiačik, Pastorek, Pecho, Šomko, Dlholucký, striedal Cíbik

Zostava VŠK v druhom zápase: Valach, Pastorek, Pecho, Šomko, Dlholucký, Cíbik, striedal Žiačik

Starší žiaci, Majstrovstvá Slovenska – základná časť:

3.kolo: VŠK Púchov – VK Spartak Komárno 3:1 (19,15,-19,14) a 3:0 (21,14,12). Zostava VŠK v prvom zápase: Pišoja O., Martinák, Kováčik, Šomko, Pusztay,Hromada, streidal Cíbik.

Zostava VŠK v druhom zápase: Martinák, Štefánik, Hromada, Pusztay, Krško, Kováčik, striedali Pišoja O., Cíbik, Turčáni, Babčan.

4.kolo: VK Nové Mesto nad Váhom – VŠK Púchov 1:3 a 0:3

Mladší žiaci, Majstrovstvá Slovenska:

Družstvá ml.žiakov sa zúčastňujú sútaže MIDI. Súťaž MIDI nie je klasický volejbal, kde hrajú šisti hráči, ale hrajú len štyria. VŠK Púchov A a B je zaradené do oblasti Západ, kam patria aj družstvá Trenčín, NMnV, Vráble a Komárno. Každé družstvo usporiadá doma turnaj, kde sa ale nezúčastňuje všetkých 6 družstiev, ale vždy jedno družstvo nepricestuje podľa toho, kde sa turnaj uskutočňuje. Prvý turnaj v tejto sezóne usporiadal Púchov a ako podľa výsledkov vidieť, tak A družstvo jasne dominovalo tomuto turnaju.
Súpiska družstva A: Pišoja O., Pišoja P., Štefánik, Gabko E., Bradáč, Turčáni, Šulík, Cíbik
Súpiska družstva B: Gabko R., Mušák, Maslák, Kvasnica, Drga, Crkoň, Medňanský, Kadlecová

1.kolo: Púchov A – Trenčín 2:0 (9,13), Púchov A -Vráble 2:0 (10,25), Púchov A – NMnV 2:0 (8,7), Púchov A  Púchov B 2:0 (13,13)

Púchov B – NMnV 0:2 (-12,-22), Púchov B – Trenčín 0:2 (-23,-24), Púchov B – Vráble 2:0 (23,14)

NMnV – Vráble 2:0(10,7), Trenčín -NMnV 2:1 (22,-13,8), Vráble – Trenčín 0:2 (-16,-18)

1.VK Púchov:

Ženy, I.liga:

4.kolo: Volleyball Academy Žilina – 1. VK Púchov 3:1 (19,18,-28,20) a 0:3 (-17,-22,-16)

V sobotu 7.11. cestovali ženy 1.VK Púchov iba v sedemčlennej zostave na palubovku Volley Academy Žilina. I napriek oslabenej zostave a bez libera po dobrom kolektívnom výkone hladko vyhrali prvý zápas 3:0 (17,22,16). Žilina pravidelne striedala viacero hráčok, čo sa prejavilo v druhom stretnutí, keď sa ozvala fyzická únava v družstve Púchova. Hráčky robili viac chýb a súper mal miernu hernú prevahu. Vyhral prvé dva sety i v treťom viedol 23:17, ale bojovnosťou ho nakoniec vyhrali Púchovčanky 30:28. Stálo to však veľa síl , ktoré chýbali vo štvrtom sete a tak Žilina vyhrala druhý zápas 3:1 (19,18,-28,20)

5.kolo: 1. VK Púchov – VMS Senica 1:3 (-23,-9,18,-18) a 3:1 (20,16,-23,16)

V sobotu 14.11. v hale VŠK privítali v 1.lige žien tabuľkovo druhé púchovčanky suverénne vedúcu Senicu, ktorá doteraz nestratila ani bod. Domáce hráčky si verili, začali dobre, vychádzalo im podanie a boli úspešné aj smečmi. Postupne si vypracovali niekoľko bodový náskok, ktorý udržali až do konca setu na 25:20. V druhom sete sete podali ešte zodpovednejší výkon a výsledkom 25:16 vyhrali aj tento set. V treťom sete naše dievčatá trochu poľavili, súper pridal na dôraze, hra sa vyrovnala a bojovalo sa o každú loptu. V koncovke sa šťastena priklonila na stranu Senice, ktorá vyhrala 3.set najtesnejšie 23:25. Púchovčanky však zápas do tiebreaku nepustili, zopakovali dobrý výkon z 2.setu, rovnakým skóre 25:16 vyhrali 4.set, celé stretnutie 3:1 na sety a pripravili tak Senici prvú prehru v súťaži. Veľmi dobre zahrala na podaní Crkoňová, v útoku sa presadzovali Martináková a Gašpárková M., na poste libera sa premiérovo predstavila Katarína Kováčiková. Druhé stretnutie už nemalo takú kvalitu, domáce urobili viacero nevynútených chýb, čo Senica využila a vyhrala druhé stretnutie 1:3 (-23,-9,18,-18). Zostava 1.VK Púchov: Crkoňová, Gašpárková P., Gašpárková M., Tarkovská, Barnincová, Kopencová, Martináková, libero Kováčiková, tréner Ján Pazdernatý.

Juniorky, I. liga západ:

2.kolo: 1.VK Púchov – Palas VK Levice 0:3 (-11,-15,-19) a 0:3 (-16,-23,-15)

V rovnakom čase hrali doma v telocvični Gymnázia Púchov juniorky proti rovesníčkam z Levíc. Hostky prišli s výborným podaním, na ktoré domáce nevedeli nájsť recept a tak súper vyhral oba zápasy 0:3 (-16,-23,-15) a 0:3 (-11,-15,-19)

3.kolo: ŠŠK Gymnázium Bilíkova Bratislava – 1. VK Púchov 3:0 (11,9,11) a 3:0 (11,11,13)

V tom istom čase v Bratislava v hale FEI STU nastúpili juniorky v 1.lige proti favoritovi súťaže ŠŠK Bílikovej. Hostky pricestovali bez 4 zranených hráčok základnej zostavy a na ich hre to bolo poznať, Bílikova vyhrala hladko 2x 3:0. V nedeľu na na svojom prvom majstrovskom stretnutí v živote sa predstavili aj hráčky mladších žiačok. Púchovské dvojdružstvo A a B si zmeralo sily s piešťanským A a B-čkom, v drese ktorých nastúpili hráčky už aj s minuloročnými

skúsenosťami. Pre naše novicky to bol prisilný súper, Piešťany vyhrali všetky 4 vzájomné stretnutia v pomere 2:0 na sety.

Kadetky, Majstrovstvá Slovenska – základná časť:

5.kolo: 1.VK Púchov – VKŽ Prievidza 3:0 (7,13,6) a 3:0 (6,10,19)

Nasledujúci deň nastúpili kadetky v telocvični ZŠ Gorazdova v 5.kole proti družstvu VKŽ Prievidza. Mladé domáce hráčky boli lepšie vo všetkých činnostiach a poslednému družstvu tabuľky nedali šancu, vyhrali obe stretnutia 3:0 (7,13,6) a 3:0 (6,10,19)

6.kolo: UKF Nitra – 1. VK Púchov 0:3 (-17,-21,-15) a 0:3 (-11,-15,-16)

Ako posledné zasiahli do bojov v nedeľu aj kadetky 1.VK na palubovke UKF Nitra, tentokrát v pozícii papierového favorita. Svoju úlohu splnili, na ihrisku predviedli oduševnelý kolektívny výkon a postupne sa do hry zapojili všetky hráčky.Z hostí excelovala najmä v útoku stredom siete Ďurkechová, ktorej „rýchliky“ boli lahodkou pre oko diváka. UKF Nitra – 1.VK Púchov 0:3 (-17,

-21,-15) a 0:3 (-11,-15,-16). Zostava 1.VK: Kováčiková Kristína, Ďurkechová, Valachová, Kolláriková, Vardžáková, Kuchtová, libero Zágorová, striedali: Marciňová, Mikáčová, tréneri: Pazdernatý, Suchánek.

Najbližší program:

VŠK Púchov:

muži: 6. kolo, 21.11. od 15:00, Púchov – COP Volley Trenčín B

starší žiaci: 5. kolo, 21.11., Púchov – Myjava

mladší žiaci: 2. kolo, 6.12., Púchov B sa zúčastní turnaja v Novom Meste nad Váhom, Púchov A má voľno