MM SR v Countrycrosse a triale vo Vieske – Bezdedove

603

Cez víkend 20. a 21. júla sa vo Vieske – Bezdedove súťažilo v dvoch motodisciplínach. Na šieste podujatie MM SR v Countrycrosse sa registrovalo cez 250 jazdcov a na MM SR v triale 11 trojčlenných družstiev a tri dvojice žiakov. Veľké množstvo divákov sa teda malo na čo pozerať. Jazdci countrycrosu jazdili na 11 km dlhom okruhu, kde ich čakali strmé výjazdy, blatové korytá, či extrémny prejazd cez kmene stromov. Trialistov čakalo 9 kontrolných úsekov, ktoré mali odjazdiť trikrát.

Celkovým víťazom countrycrossu sa stal Thomas Hostinský pred domácim jazdcom Miroslavom Ševelom a tretí skončil Tomáš Vánovčan. Výnimočný výkon sa podaril Adamovi Kollárovi z Orlového, ktorý skončil v countrycrosse kategórii kadet tretí a stihol odjazdiť aj trialovú súťaž, kde sa stal majstrom Slovenska.

Majstrami Slovenska v triale družstiev sa stala trojica Adam Kollár spolu z otcom a synom Mikundovými, Robertom a Tadeášom. Druhí skončili domáci jazdci Jaroslav Gažo a Ján Hudák spolu so slovenským talentom Simonom Pástorom z Dudiniec. Majstrami Slovenska družstiev žiakov sa stala dvojica usporiadateľského klubu Šimon Jantoš a Matúš Ofúkaný.

Organizátor Trial klub Kamikadze pri príležitosti 50. výročia založenia AMK Vieska – Bezdedov ocenil pamätnými plaketami zakladajúcich členov a poďakoval za rozvoj motošportu v obci. Taktiež by sa chceli organizátori poďakovať všetkým čo pomohli zrealizovať dané podujatie a prispeli tak ku špičkovému priebehu súťaže.