História mužského volejbalu v Púchove (2016 – 2019)

239
Horný rad zľava: Štefko I. - šéftréner, Mgr. Henek R. - primátor mesta, Kvasnica R., Pišoja O., Turčáni M., Mušák V., PaedDr. Štefko I.- učiteľ športových tried, Mgr. Flimmelová V. – riaditeľka školy, dolný rad zľava: Trnka D., Medňanský T., Pišoja P., Cíbik S., Pivko M., Maslák A.

Volejbal patrí v našom meste spolu s futbalom a hokejom k najobľúbenejším športom. Púchovskí volejbalisti sa zaslúžili svojimi úspechmi a majstrovskými titulmi o šírenie dobrého mena Púchova po celom Slovensku a aj za jeho hranicami. VO 1970 MŠK Púchov pripravil ďalšie pokračovanie histórie púchovského mužského volejbalu.

2016

Od roku 2016 je Púchovský volejbalový oddiel zaradený pod hlavičku spoločnosti MŠK Púchov s.r.o. a v súťažiach nastupujú družstvá pod názvom V0 1970 MŠK Púchov.

Manažérom Volejbalového oddielu 1970 MŠK Púchov sa stáva Ing. Vladimír Luhový, šéftrénerom je Ivan Štefko. Činnosť družstiev zabezpečujú tréneri PaedDr. Štefko Ivan, Pagáč Rastislav, Dvorský Martin, Cíbik Roman, Bakoš Šimon.

V tomto roku sa aj volejbalová športová hala prestala prenajímať spoločnosti VŠK Púchov s.r.o. a prešla naspäť pod správu MŠK Púchov s.r.o.

V súťažiach zostali prihlásené pod hlavičkou volejbalového občianskeho združenia len mládežnícke družstvá mladších žiakov MIDI a starších žiakov. Mladší žiaci MIDI (tréner PaedDr. Štefko Ivan) obsadili na Majstrovstvách Slovenska v Bojniciach 3. miesto a starší žiaci obsadili 7. miesto (tréner PaedDr. Štefko Ivan).

Horný rad zľava: Štefko I.- šéftréner, Cíbik S., Turčáni M., PaedDr. Štefko I. -tréner, Maslák A., Kvasnica R., dolný rad zľava: Gabko E., Pivko M.

Trénerovi Ivanovi Štefkovi a predsedovi občianskeho združenia Mgr. Mariánovi Turčánimu sa po rokovaniach s SVF podarilo dodatočne prihlásiť družstvo mladších žiakov MINI (tréneri Štefko Ivan a PaedDr. Štefko Ivan) ktoré sa stalo majstrom Slovenska.

V školských súťažiach sa žiaci ZŠ Gorazdova ktorí sú v športových triedach vedení trénerom PaedDr. Ivanom Štefkom umiestnili v kategórii MINI na Majstrovstvách Slovenska na 1. mieste a v kategórií st. žiakov na 5. mieste.

Vpravo manažér VO Ing. Luhový Vladimír.

Tieto všetky úspech viedli k tomu že Volejbalový oddiel 1970 MŠK Púchov bol na 27. ročníku Plesu športovcov Lednických Rovniach vyhlásený za jeden z najúspešnejších kolektívov v regióne.

2017

V tomto roku zostala organizačná štruktúra volejbalového oddielu 1970 MŠK Púchov rovnaká ako v minulom roku. V súťaži SVF boli prihlásené družstvá:

– ml. žiaci MINI (4. miesto na M SR, tréner Pagáč Rastislav a Ing. Luhový Vladimír),

– ml. žiaci MIDI (1. miesto na M SR tréner, PaedDr. Štefko Ivan, Dvorský Martin),

– st. žiaci (4. miesto na M SR, tréner PaedDr. Štefko Ivan).

Zľava: Dvorský M. – asistent trénera, Kvasnica R., Maslák A., Križák M., Turčáni M., Gabko E., Kopp S., Cíbik S., Pusztay A., PaedDr. Štefko I. – tréner, Štefko I. – šéftréner.

Žiaci športových tried ZŠ Gorazdova pod vedením PaedDr. Ivana Štefka obsadili v školských súťažiach nasledovné pozície na M SR:

– starší žiaci U16 – 2. miesto na M SR v Detve,

– ml. žiaci MIDI – 1. miesto v Trenčíne,

– ml. žiaci MINI – 3. miesto v Poprade.

Horný rad zľava: Mgr. Flimmelová V.– riaditeľka školy, Turčáni M., Pišoja O., Kvasnica R., Kopp S., PaedDr. Štefko I. – učiteľ športových tried, Štefko I. -šéftréner, dolný rad zľava: Cíbik S., Jurovčík J., Mazák M., Medňanský T., Pišoja P., Kapustinec M.

Aj za tento roku bol Volejbalový Oddiel 1970 MŠK Púchov ocenení na 28. ročníku plesu Športovcov ako jeden z neúspešnejších kolektívov.

Zľava: Mgr. Henek R. – Primátor Púchova, Štefko I. – šéftréner VO.
Mgr. Mikula L. – bývalý predseda VO, PaedDr. Štefko I. – tréner VO.

2018

V tomto roku namiesto trénerov Bakoša a Dvorského pôsobia v oddiely tréneri Matej Pecho a Filip Behanec. Zostatok organizačnej štruktúry Volejbalového oddielu 1970 MŠK Púchov zostáva nezmenený.

Horný rad zľava: Pagáč R.- tréner, Pivko M., Mušák V., Madejski J., Martikáň P., Jurovčik J. Dvorský M.- asistent trénera, Štefko I. – šéftréner, dolný rad zľava: Maslák A., Medňanský T., Šedivý J., Križák M.

Družstvá sa v súťažiach SVF umiestnili nasledovne:

– ml. žiaci MINI (5. miesto M SR),

– ml. žiaci MIDI (2. miesto M SR, tréner Pagáč R., asistent trénera Dvorský M.),

– st. žiaci 4. miesto M SR,

– kadeti (4. miesto M SR – PaedDr. Štefko I.).

Horný rad zľava: Mušák V., Kvasnica R., Pišoja O., Turčáni M., PaedDr. Štefko I. – učiteľ športových tried, Štefko I. – šéftréner, dolný rad zľava: Cíbik S., Pišoja P., Maslák A.

V školských súťažiach obsadili žiaci športových tried ZŠ Gorazdova 4. miesto v kategórií MINI, 1. miesto v kategórií ml. žiaci MIDI a v kategórií st. žiakov U16 skončili na 1. mieste.

Zľava Mgr. Mikula L.- bývalý predseda VO, Štefko I. – šéftréner VO.

Aj za tento rok bol Volejbalový Oddiel 1970 MŠK Púchov ocenení na 28. ročníku plesu Športovcov ako jeden z neúspešnejších kolektívov.

2019

V tomto roku prestal vo volejbalovom oddiely 1970 MŠK Púchov pôsobiť tréner Filip Behanec a naopak pribudli tréneri Blažej Ľuboš, Pusztay Alex a Hupka Róbert. Zvyšok trénerov zostal nezmenený.

Zľava: Žiačik Š., Šedivý J., Križák M., Galánek Z., Kaňka P., Prokop R., Pecho M.-asistent trénera, Dvorský M. – tréner.

– ml. žiaci MINI 1. Miesto na M SR(tréner Dvorský Martin),

– ml. žiaci MIDI (5.miesto na M SR (tréner Matej Pecho),

– st. žiaci 3.miesto na M SR a 2. miesto v Slovenskom Pohári (tréner PaedDr. Štefko Ivan),

– kadeti 5. miesto v oblasti Západ (tréner PaedDr. Štefko Ivan).

Horný rad zľava: Turčáni M., Janoško M., Drga A., Bielka, Gabko E., Štefko I.- tréner, dolný rad zľava: Mazák M., Maslák A., Kvasnica R., Ďugel, chýbajú: Hrenák S., Medňanský T., Madejski T.